“El Clasico” për Martinez, Real Madrid-Barcelona trembin Inter

E Enjte, 27 February 2020 11:52

Të dielën në mbrëmje në fushë, në qershor në merkato. Në Spanjë është koha për “El Clasico”, Real Madrid-Barcelona luajnë sfidën e përjetshme, një ndeshje e cila pritet të thotë shumë mbi garën për titull në La Liga por ky rivalitet pritet të ndizet sërish me hapjen e merkatos pasi dy gjigandët spanjoll kanë një objektiv të përbashkët, Lautaro Martinez. Sulmuesi i Interit prej kohësh shihet në Barcelonë si zëvendësuesi ideal i Luis Suarez, një lojtar që sponsorizohet shumë edhe nga Lionel Messi.

“Mundo Deportivo” shkruan se në garë për “demin” ziklatër është futur edhe Real Madrid duke parë që rendimenti i Jovic lë shumë për të dëshiruar. Situata e Mertinez është e qartë, sulmuesi argjentinas ka një klauzolë largimi prej 111 milion euro, kjo e vlefshme vetëm në rast se shitet jashtë Italisë, por kjo klauzolë nuk pritet të jetë një problem për dy ekipe si Reali dhe Barça. Diskutimi bëhet se kush do të bind lojtarin, kush do ti ofroj projektin më ambicioz.

Në Madrid, Lautaro do të kishte mundësi të ishte në qendër të fazës ofensive, Benzema është 32 vjeç, ndërsa Jovic nuk përbën konkurrencë. Gjithsesi, Barcelona mbetet favorite, jo vetëm për faktin se në “Camp Nou” do të gjej Messi, por blaugranët kanë nisur prej kohësh kontaktet me përfaqësuesit e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!