Komplot kundër Real Madrid, Vinicius krojn polemika: “E bëjnë qëllimisht”

E Enjte, 27 February 2020 19:51

Moment makth për Real Madrid, që mbërrin në Clasico me Barcelonën, prapa me pikë e pas humbjes në Barnabeu në 1/8 e finaleve kundër Manchester City rrezikon seriozisht të eleminohet nga Champions League për herë të parë me Zidane në pankinë. Me këtë moment ndoshta shpjegohet edhe nervozimi i lojtarëve dhe sulmi që në fund të ndeshjes, Vinicius Junior, sipas asaj që bën të ditur As, ka bërë kundër arbitrave, duke iu referuar në vecanti italianit Orsato.

Sulmuesi brazilian i Blancos ka kontestuar në vecanti golin e barazimit të anglezëve: Garbiel Jesus e Sergio Ramos u sfiduan për të arritur një kros në zonë, spanjolli humbi ekuilibrin, sipas Vinicius për shkak të shtyrjes, e braziliani shënoi. Orsato vlerësoi golin, pasi priti edhe konfirmimin. “Gabriel Jesús bëri faull në golin e parë, e pa gjithë bota – komentoi nervoz Vinicius – È njëjta gjë ndodhi në pjesën e parë mes meje e Mahrez dhe Orsato fërshëlleu kundër meje. Ka VAR, por nuk donte ta shihte. Por këtu vijnë gjithnjë arbitra që na fërshëllejnë kundër. E pashë në fushë që ishte faull, nuk kisha nevojë ta rishihja në dhomat e zhveshjes në celular”.

Por cështja, sipas brazilianit, nuk lidhet vetëm me arbitrin italian: “Këtu fërshëllejnë gjithnjë kundër nesh. Në ndeshjen kundër Levante, Sergio Ramos mori karton të verdhë në faullin e parë që bëri, nuk është normale. Nëse e bëjnë qëllimisht? Po, jemi skuadra që ka fituar më shumë Champions League e kampionate. E kështu që do të jetë gjithnjë kështu”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!