Një “makineri” që nuk ndalet, ja sa janë fitimet vjetore të Liverpulit

Premte, 28 February 2020 11:16

Kryesuesit e Premier Ligës, Liverpuli, ka shënuar shifra të frikshme për sa u përket të ardhurave vjetore. “Reuters” shkruan se “The Reds” kanë arkëtuar plot 533 milionë euro nga fitimet e biletave, e drejta televizive dhe sponsorizimet.

Një shifër e madhe për kampionët e Europës që duke hequr taksat, janë fituar neto plot 42 milionë paund. Ky fitim erdhi si pasojë e suksesit në Champions në sezonin e kaluar ku skuadra e Jyrgen Klop mundi në finale Totenhemin. Ndërkohë, ata janë shumë pranë arkëtimit rekord që mbahet nga Mançester Junajtid.

Por duke parë ecurinë fantastike të skuadrës liverpulase, ku në Champions dhe në kampionat, shpresat për të fituar janë të mëdha, pritet që të ardhurat për sezonin e ardhshëm dhe fitimi neto të jenë edhe më të mëdha se sezoni që lamë pas. Duke konfirmuar kështu edhe njëherë dominimin e tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!