Koronavirusi/ A mund të anulohet Europiani i futbollit?

Premte, 28 February 2020 11:47

Frika nga koronavirusi ka krijuar një panik të pazakontë në mbarë planetin. Japonia ka mbyllur të gjitha shkollat, duke sjellë zemërimin e shumë prindërve. Edhe në Angli, mediat paralajmërojnë se shkollat mund të mbyllen për dy muaj.

Në Korenë e Jugut janë anuluar aktivitetet sportive. Shumë ndeshje të rëndësishme futbolli në Itali ose janë anuluar, ose janë luajtur pa tifozë. Qindra aktivitete sportive të rëndësishme janë anuluar që tani. Kampionati Botëror i Atletikës është shtyrë deri në vitin 2021.

CNN raporton se në rrezik janë aktivitete të mëdha sportive, si Europiani i futbollit dhe Lojërat Olimpike.

UEFA pranoi sot se janë në fazën e pritjes për të vendosur nëse do të luhet Euro 2020. Ndeshja e parë hapëse e Evropianit do luhet në Romë, ndërsa Italia është vendi më i prekur në Europë nga koronavirusit.

UEFA thotë se do të pranojë çdo urdhër që jepet nga vendet individuale, ndërsa ky turne dihet se do luhet në disa shtete. Ky është një aktivitet që do zhvillohet në qytete të tilla si Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukuresht, Budapest, Kopenhagen, Dublin, Glasgou, Londër, Mynih, Romë dhe Shën Petersburg.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!