Kjo nuk pritej, edhe Real-Barcelona mund të luhet pa tifozë prej koronavirusit

Premte, 28 February 2020 12:18

Jo vetëm Serie A është e detyruar të përballet me emergjencë lidhur me Coronavirusin.

Në orët e fundit, raportohet se rastet e infektimeve me Coronavirus janë rritur ndjeshëm edhe në Spanjë, dhe kjo është arsyeja që përveç derbit Juventus-Inter, është edhe “El Clasico” mes Real Madridit dhe Barcelonës, që mund të luhet pa praninë e tifozëve.

Ditën e djeshme në Itali është konfirmuar zyrtarisht se derbi mes Juventusit dhe Interit të luhet pa praninë e tifozëve, dhe drejt të njëjtës gjë, po shkon edhe sfida mes Barcelonës.

“Ne po analizojmë situatën në rast se disa ndeshje duhen pezulluar dhe si mund të rikuperohen”, ka deklaruar Javier Tebas, presidenti i La Ligës.

“Gjëja më e rëndësishme është që kampionati, qoftë me ndeshje me dyer të mbyllura apo të pezulluara, të arrijë deri në fund. Do të ishte një problem i madh nëse do të ndalonim kampionatin”, theksoi numri 1 i futbollit spanjoll, duke lënë të kuptohet se klasikja do të luhet, por ende nuk është vendosur se a do të ketë tifozë në “Santiago Bernabeu”.

Ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës luhet ditën e diel në kryeqytetin spanjoll.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!