Coronavirus mbyll dyert në stadiumet e Serie A. Zyrtare, derbi i Italisë luhet pa tifozë

Premte, 28 February 2020 12:56

Tani është zyrtare. Derbi i Italisë do të luhet pa tifozë, si pasojë e masave të marra pas përhapjes së Coronavirus. Pas spirales së hapur nga Federata Italiane dhe autoritetet në vend vetëm një ditë më parë, shpresat janë shuar me vendimin përfundimtar.

Në këtë mënyrë, sfida më e rivalizuar e Serie A mes Juventusit dhe Inter do të luhet me dyer të mbyllura. Një goditje e rëndë për spektaklin, aq më tepër në këtë moment, ku dy skuadrat janë në një garë të fortë për titullin kampion. Ashtu siç ishte bërë e ditur edhe katër ndeshje të tjera të fundjavës që do të zhvillohen në zonat më të prekura nga virusi do të luhen pa tifozë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!