SHORTI, LIGA E EUROPËS/ Interi bie përballë Getafes, Roma sfidon Sevijën. Ja të gjitha çiftet

Premte, 28 February 2020 13:27

Është hedhur, shorti i 1/8-ave të Ligës së Europës, që nxjerrë përballje tepër interesante dhe të forta.

Interi i Kontes është vënë përballë Getafes, një përballje italo-spanjolle që pritet me shumë interes. Getafe ka eliminuar Ajaksin në raundin e 1/16-ave dhe do të jetë një kundërshtar aspak i lehtë për ziklatrit.

Një tjetër përballje italo-spanjolle do të ketë në raundin e 1/ 8 –ave, teksa Sevija është vënë përballë Romës. Skuadra spanjolle kaloi Kluzhin me dy barazime, ndërsa Romën nuk e pengoi dot Genti.

Mançester Junajtid do të luajë përballë debutueses LASK nga Austria. Ndërkaq Rejnxhersi do të përballet në dy takime me Leverkuzenin.

Një përballje interesante do jetë edhe ajo mes Olimpiakosit e Ulvs, dy skuadra që kanë dhuruar spektakël deri më tani.

Faza e 1/8-ave do të luhet në datat 12 dhe 19 mars, çerekfinalet në 9 dhe 16 prill, ndërsa gjysmëfinalet në 30 prill dhe 7 maj. Finalja e madhe do të luhet më 27 maj

Çiftet e fazës së 1/8-ave: 

1) Bashakshehir-Kopenhagen

2) Olimpiakos- Ulvs

3) Rejnxhers-Leverkuzen

4) Volfsburg-Shakhtar

5) Inter-Getafe

6) Sevija-Roma

7) Salcburg/ Frankfurt- Bazel

8) Junajtid- LASK

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!