Tirana, Egbo nuk ndryshon formacionin, shqetëson vetëm Torasa

Premte, 28 February 2020 13:38

8 fitore 1 barazim në 9 ndeshje janë shifra të cilët tregojnë qartë ecurinë fantastike që Egbo ka pasur në krye të Tiranës. Egbo ka ditur të menaxhoj në mënyre perfekte një grup aspak të lehtë, ka ditur ti marrë më të mirën lojtarëve dhe mbi të gjitha ka brumosur një mentalitet fituesi, 5 nga 8 fitoret që kanë siguruar i kanë arritur me përmbysje, një ekip që nuk dorëzohet kurrë. Sezoni i Tiranës ndryshoi në mënyrë drastike fill pas fitores në derbi, këtë herë, në përballjen e tretë sezone kërkohet sërish fitorja për të përforcuar pozitat e tyre si kryesues dhe favorit për titullin kampion.

Ndryshe nga Mema apo Ahmataj, Egbo nuk preferon të eksperimentoj shumë me formacionin titullar, është fanatik i 11 lojtarëve, edhe kur është i detyruar të ndërhyj, ndryshimet janë shumë të vogla. Nuk ndryshon asgjë as kundër Partizanit, në fushë nga minuta e parë pritet të vendos sërish ekipin në skemën 4-2-3-1.

Në portë Ilion Lika, përpara tij në qendër të mbrojtjes pritet të luajnë Muça dhe Vangjeli ndërsa Doka dhe Hoxhallari në krah. Nuk ndryshon as dyshja e mesfushës, Batha dhe Çelhaga kanë krijuar një kimi të përsosur ndërmjet tyre. Faza ofensive është e gjitha e huaj me Kobina dhe Kale në krahë ndërsa Agostin Torasa në qendër. Argjentinasi ka qenë i vetmi titullar i cili nuk është stërvitur rregullisht me pjesën tjetër të ekipit. Dëmtimi i pësuar kundër Kukësit dhe një gjendje gripale e lehtë e kanë penguar të jetë në fushë, gjithsesi argjentinasi pritet ta nis ndeshjen si titullar. Në majën e sulmit nga minuta e parë do të zbres Majkëll Ngoo, gjigandi anglez është rikuperuar plotësisht dhe pritet të udhëheq ekipin bardheblu në derbin e përjetshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

Aktualitet

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

  Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) u ka dërguar një shkresë prefekturave Shkodër, Lezhë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër për t’i paralajmëruar se në veriperëndim dhe jug të vendit priten stuhi...

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

Politikë

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

  Këngëtari Big Basta ka bërë një këngë kundër Edi Ramës. Bashkëshorti i Vesa Lumës, që aktualisht jetojnë në Zelandën e Re, ka sjellë një këngë kundër Edi Ramës. Aty ai...

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

Globi

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

  Lideri opozitar rus, Alexei Navalny pasi ka dalë nga spitali në Berlin është njohur me bllokimin e pasurive në Rusi. Politikani bëri bujë pasi u helmua në Siberi me agjent nervor...