Hidhet shorti për Europa League, Inter me fat, një “derbi” italo-spanjoll në 1/8 e turneut

Premte, 28 February 2020 14:01

Një përballje të gjithën italo-spanjolle rezervon 1/8 e Ligës së Europës. Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës ka përcaktuar çiftet që do të sfidohen në raundin tjetër të turneut të dytë për nga rëndësia në futbollin europian për klube. Goglat ishin me fat për Inter, që do të luajë kundër Getafe, ndërsa zikaltërit do të presin sfidën e parë në shtëpinë e tyre. Ndryshe është diskutimi për Romën që gjen në rrugën e saj Sevilla, një eksperte në Ligën e Europës. Me fat edhe Manchester United që luan kundër Lask, ndërsa nuk mungojnë edhe sfidat e mëdha si ajo mes Rangers dhe Bayer Leverkusen.

SHORTI PER 1/8 E LIGES SE EUROPES
Istanbul Basaksehir-Copenhagen
Olympiacos-Wolverampton

Rangers-Bayer Leverkusen
Wolfsburg-Shakhtar Donetsk
INTER-Getafe
Sevilla-ROMA
Eintracht ose Salzburg-Bazel
LASK-Manchester United

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!