Ëndërronte të bëhej futbollisti i njohur, i riu përfundon në ...

Premte, 28 February 2020 14:53

E pranoi që në çastin e parë kur u mor në pyetje nga policia:

‘Është e vërtetë, kam ardhur këtu për të shitur drogë’. Tani dëshiron ta nisë nga e para, apo më mirë, nga dy gjëra: një punë e ndershme (të cilën ia ka gjetur xhaxhai në Itali) dhe nga pasioni për futbollin.

Por, duhet ta bëjë larg Zvicrës. Dëbimi dhjetëvjeçar nga Zvicra dhe dënimi me 19 muaj burg, konvertuar në dy vjet burg me kusht, janë vendimet e marra nga gjykata e Luganos për 20-vjeçarin shqiptar.

Në Shqipëri ai kishte nisur karrierën e futbollistit profesionist, por skuadra e tij luante në ligën e dytë, kështu që nuk bëhej fjalë për paga të larta

Për pasojë, kur dikush i ofroi një ‘punë’ për të kryer në Zvicër, u josh. Dhe besoi, gjë që iu premtuar edhe kjo, se atje do të gjente edhe një skuadër për të vazhduar karrierën. Por gjeti vetëm burgun për shitjen e 250 gramëve kokainë vitin e kaluar, plus 40 të tjera që iu gjetën gjatë arrestimit në Chiasso.

Ai pranoi gjithçka, pranoi gjykimin e shkurtuar dhe dëgjoi me kokën ulur vendimin e gjyqtarit.

Hetimi bëri të mundur identifikimin dhe vënien nën akuzë të personave të tjerë të lidhur me trafikun në fjalë.

Peshq të vegjël, ndërsa individët që orkestrojnë gjithçka nga Shqipëria janë të vështirë për t’u kapur. Janë të lirë dhe vazhdojnë të mbytin Ticinon me drogë dhe korrierë për ta trafikuar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!