El Clasico/ Real Madrid – Barcelona, ja si pritet të rreshtohen skuadrat

Diel, 01 Mars 2020 11:57

“El Clasico” po afron. Real Madrid dhe Barcelona përballen mbrëmjen e sotme në “Santiago Bernabeu”, në kuadër të javës së 26-të në La Liga.

Si gjithmonë kjo ndeshje pritet me shumë interes nga sportdashësit për shkak të spektaklit që dhuron.

Fitorja sot kërkohet me ngulm nga të dy skuadrat pasi tre pikët do të thonë ngjitjen në vendin e parë.

Të dy trajnerët përballen me mungesa të rëndësishme përpara kësaj sfide.

Lojtarë si Luis Suarez e Ousmane Dembele te Barcelona apo Eden Hazard te Real Madrid nuk do të jenë të gatshëm

Zgjedhjet për dy teknikët do të jenë të kufizuara. Dilemat janë të mëdha. Më poshtë ju sjellim dhe formacionet e mundshme të dy skuadrave.

Real Madrid: Thibaut Courtois, Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Ferland Mendy, Fede Valverde, Casemiro, Luka Modric, Toni Kroos, Karim Benzema, Vinicius JR.

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Junior Firpo, Sergio Busquets, Frenkie de Jong, Arthur, Arturo Vida, Leo Messi, Antoine Griezmann

Login to post comments

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...