Gatusso me deklaratën vitit: Duhet të jemi më të bukur se Brad Pitt kur kemi topin, por...

Diel, 01 Mars 2020 14:19

Pas fitores me rezultatin 2-1 ndaj Torinos, trajneri i Napolit, Gennaro Gatusso, ka lëshuar një deklaratë mjaft të bukur në lidhje me lojtarët e tij.

Të kaltrit duket se po rikthehet në nivelet më të larta, pasi e kishte humbur busullën përpara se ky trajner të mbërrinte në ekip, ndërsa endeshin në mesin e tabelës.

Ndërkohë që me grintën e zakonshme, Gatusso i tërheq vëmendjen lojtarëve të tij. Në momentin që nuk e kanë në kontroll topin, futbollistët e Napolit duhet të jenë të shëmtuar si vetë trajneri i tyre, të ashpër dhe me grintën e dëshirën për t’ia marrë menjëherë topin kundërshtarit.

“Unë dua që ne të jemi po aq të bukur sa Brad Pitt kur ne kemi topin në zotërim, por edhe po aq të shëmtuar sa unë, kur ne duhet ta marrim topin”, ishte shprehja dhe loja e fjalëve të Gatussos.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...