Barazim dramatik në Durrës, Teuta frenon Kukësin dhe i jep “asist” Tiranës!

Diel, 01 Mars 2020 14:55

Java e 24-ët ka folur e gjitha për Tiranën, që ditën e premte arriti atë sukses fantastik në derbi duke mposhtur Partizanin, por i është gëzuar të shtunën dhe rezultatit të “Niko Dovanës”, ku Teuta në kohën shtesë i ka marrë barazimin Kukësit, duke bërë që diferenca mes vendit të parë të dytë të shkojë në distancë sigurie për bardheblutë, që e shohin veten në kuotën e 47 pikëve, 4 më shumë se verilindorët.

Teuta do të kalojë në avantazh në minutën e 22-të, kur Kallku kthen në gol penalltinë e fituar nga ai vetë një minutë më parë, por Kukësi do ta gjejë barazimin pa u mbyllur pjesa e parë. Edhe verilindorët shënojnë nga 11-metrat, me Shkurtajn që mposht Frashërin, duke bërë që ekipt të shkojë në dhomat e zhveshjes në barazim.

Pjesa e dytë do të jetë më e mirë për miqtë, madje Kukësi do të shënojë golin e epërsisë pas një aksioni fantastik të Abazajt, që shërben saktë për Shkurtajn, i cili nuk fal para portës në të 62-tën.

Teuta përpiqet të reagojë, dhe do ta gjejë golin në minutën e 95-të, kur Kallaku shënon golin e tij të dytë me një gjuajtje të saktë nga jashtë zonës, duke bërë që krejt sfida të përfundojë 2-2.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...