Gazetari dhe miku i Cristiano Ronaldo plas “bombën”: E di me siguri se do të kthehet te Reali

Hënë, 02 Mars 2020 11:27

Pa ndeshje në fundjavë, Cristiano Ronaldo preferoi të udhëtonte në Madrid për të ndjekur “El Clasico” Real-Barcelona. Por prania e tij në “Santiago Bernabeu”, pas një mungese 2-vjeçare ka ndezur spekulimet në lidhje me të ardhmen e CR7. Për të “frikësuar” Juventus ka menduar Edu Aguirre, gazetari spanjoll, në të njëjtën kohë mik shumë i ngushët i Cristiano Ronaldo.

“Jam i sigurt që Cristiano ka dëshirë të rikthehet te Real Madrid. Ndjeu sërish ngrohtësinë e tifozëve në “Bernabeu” dhe u emocionua. Tani është i përqëndruar te Juventus, por në futboll “kurrë mos thuaj kurrë”. Nuk e di se çfarë do të ndodhë në të ardhmen. Askush nuk e di”, ka thënë Aguirre për mediar spanjolle.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...