“Luftë” në rrugët e Lyon, shihni çfarë sherri mes tifozëve

Hënë, 02 Mars 2020 11:58

Duken pamjet e një lufte urbane, por në të vërtetë bëhet fjalë për një përplasje mes dy tifozerive në Francë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur përpara ndeshjes së League 1 mes Lyon dhe St. Etienne. Pavarësisht se tifozët miq kishin të ndaluar të ndiqnin këtë transfertë, qindra prej tyre udhëtuan drejt Lyon.

Si pasojë e rivalitetit të theksuar mes grupimeve ultras të dy tifozerive, përplasja e tyre ishte e fortë. Autoritetet franceze bëjnë të ditur se shtatë persona janë plagosur, por pa rrezik për jetën.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...