Coronavirus fik edhe motorët, anulohet gara e parë e Botërorit 2020 në MotoGP

Hënë, 02 Mars 2020 12:00

Tani është zyrtare. Botërori 2020 i MotoGP nuk do të nisë më 8 mars sipas programit. Shkak është bërë Coronavirus, që ka detyruar organizatorët të anulojnë garën e parë të sezonit që do të zhvillohej në Katar.

Por jo vetëm kaq. Në rrezik është edhe gara e tyrë për Çmimin e Madh të Tailandës, që duhet të zhvillohet në datën 22 mars. Për këtë pritet ende konfirmimi nga MotoGP, që për momentin ka njoftuar anulimin e nisjes së Botërorit 2020 në klasin më të rëndësishëm të motosportit.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...