Klubi spanjoll synon goditjen e madhe, do Higuain nga Juventusi

Tuesday, 03 Mars 2020 10:59

Athletic Bilbao mendon goditjen e madhe në sulm. Sipas “Tyc Sports”, klubi bask synon të përforcojë sulmin për sezonin e ardhshëm dhe ka piketuar si afrim të mundshëm bomberin argjentinas të Juventusit, Gonzalo Higuain, i cili me shumë gjasa do të largohet nga bardhezinjtë verën  e ardhshme.

Në këtë interesim të Bilbaos për “El Pipitan” ka edhe një prapaskenë interesante.

Higuain është i përzgjedhur i skuadrës baske pasi stërgjyshi i tij nga babai është me origjinë baske.

Sulmuesi ka kontratë me Juventusin deri në vitin 2021 dhe nëse transferohet te Bilbao për të do të bëhej fjalë për një rikthim në Spanjë, pas eksperiencës me Realin e Madridit.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...