Nëna e Cristiano Ronaldos pëson goditje në tru, shtrohet urgjent në spital

Tuesday, 03 Mars 2020 12:44

Nëna e Cristiano Ronaldos mëngjesin e sotëm ka pësuar një goditje në tru dhe është dërguar me urgjencë për në spital.

Nëna e katër fëmijëve, Dolores Aveiro, 65 vjeç, thuhet se është shtruar në Spitalin Dr Nelio Mendonca në vendin e saj të lindjes, Madeira, rreth orës 5 të mëngjesit të sotëm.

Mediat lokale raportojnë se ajo ka pësuar një goditje ishemike, e shkaktuar nga një mpiksje gjaku që bllokon ose fut një enë gjaku në tru.

Gjendja e saj siç raportohet tashmë është e qëndrueshme dhe ajo është e vetëdijshme.

65-vjeçarja do t’i nënshtrohet testeve të reja brenda orëve të ardhshme për të përcaktuar gjendjen e saj shëndetësore.

Kujtojmë që Dolores Aveiro vitin e kaluar fitoi luftën me kancerin e gjirit, teksa ishte diagnostikuar në vitin 2007.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...