Trajneri i Kombëtares së Sllovenisë, Matjaz Kek: Skuadren e Kosovën e shoh si një ekip me shumë zemër dhe cilësi

E mërkurë, 04 Mars 2020 10:46

Trajneri i Kombëtares së Sllovenisë, Matjaz Kek, e sheh Kosovën si një ekip me shumë zemër dhe cilësi.

Kosova dhe Sllovenia do të takohen në Ligën e Kombeve, pasi janë në Grupin 3 në Ligën C, së bashku me Greqinë dhe Moldavinë.

“Grupi është konkurrues. Të gjitha skuadrat do ta kërkojnë vendin e parë. Pozita e favoritit i takon Greqisë, ndërsa Kosova tregoi cilësi dhe zemër në ciklin e fundit kualifikues për ‘EURO 2020’”, tha Kek, pas shortit në Amsterdam.

Ndeshja e parë mes Kosovës dhe Sllovenisë luhet më 10 tetor, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...