Kalendari i Kosovës në Ligën e Kombeve, ja kur do të luajnë ‘Dardanët’ me Greqinë

E mërkurë, 04 Mars 2020 09:34

Kosova do të përballet me një grup të vështirë në Ligën e Kombeve, pasi i ka rënë shorti të luajë me dy ndër kombëtarët më të forta në Ligën C, Greqinë dhe Slloveninë.

Përveç Sllovenisë dhe Greqisë, Kosova do të përballet edhe me Moldavinë.

Pasi kanë mësuar kundërshtarët, “Dardanët” janë njohur edhe me datat dhe oraret kur do t’i luajnë ndeshjet e grupit.

Ndeshjet do të zhvillohen mes shtatorit dhe nëntorit të këtij viti në një format vajtje-ardhje.

Fituesit e katër grupeve do të promovohen në Ligën B (niveli i dytë i garës), ndërsa Kombëtaret që përfundojnë në vendin e fundit në grupet e tyre përkatëse, do të luajnë në play-off për rënien në Ligën D.

Kalendari i ndeshjeve të Kosovës

E enjte, 3 shtator: Moldavia vs Kosova (20:45)

E diel, 6 shator: Kosova vs Greqia (20:45)

E shtunë, 10 tetor: Kosova vs Sllovenia (20:45)

E martë, 13 tetor: Greqia vs Kosova (20:45)

E premte, 13 nëntor: Sllovenia vs Kosova (20:45)

E hënë, 16 nëntor: Kosova vs Moldavia (20:45)

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...