Roma nuk paguan dot kartonin e Smalling, tre skuadra të njohura angleze shfaqin interes për mbrojtësin

Saturday, 07 Mars 2020 13:34

E ardhmja e mbrojtësit Chris Smalling te Roma vihet në pikëpyetje. Kryeqytetasit janë shumë larg një akordi me Manchester United për blerjen e kartonit të lojtarit, i cili u huazua verën e kaluar te verdhekuqtë. Drejtuesit e “Djajve të Kuq” kërkojnë 30 milionë euro për kartonin e Smalling, një shumë që klubi i Romës nuk është gati që ta investojë.

Italianët arrijnë deri në një ofertë prej 20 milionë eurosh, plus 5 milionë të tjera në formë bonusesh. Forma e mirë që Smalling po tregon në Seria A, kanë zgjuar edhe interesin e klubeve të tjera, si Everton, Tottenham apo Arsenal

 
 

 

© SYRI.net

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!