Arrestohet sërish Ronadinho

Saturday, 07 Mars 2020 12:49

Nuk kanë fund telashet për legjendën e Brazilit, Ronaldinho.

Vetëm 2 ditë pas arrestimit në Paraguai, fituesi i “Topit të Artë”, është arrestuar sërish.

39-vjeçari, i cili e fitoi Kupën e Botës me Brazilin në vitin 2002, ishte arrestuar për shkak se kishte përdorur dokumente false për të hyrë në vendin e Amerikës Jugore. Mirëpo policia paraguaine e la të lirë vetëm pak orë më pas.

Por, nuk përfundoi këtu, pasi një vendim i dytë 48 orë pas arrestimit të parë,  ka bërë që Ronaldinho së bashku më vëllain e tij të shoqërohen sërish në polici. Ata janë dërguar në një burg të sigurisë së lartë, deri në përfundim të çështjes.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!