Koronavirusi/ UEFA vendos datat e finales së Champions e Europa League

Tuesday, 17 Mars 2020 17:10

UEFA vendosi gjatë mbledhjes së sotme me 55 federatat e saj shtyrjen e Champions dhe Europa League.

Takimi i së martës u mblodh për të diskutuar përgjigjen e futbollit ndaj krizës së Koronavirusit dhe kohën e mënyrën e vazhdimësisë të kampionateve kryesore.

Pas kësaj mbledhjeje u vendos që finalja e Champions Legaue të zhvillohet më 27 qershor dhe finalja e Europa League më 24 qershor, ndërsa vendndodhja të mbetet e njëjta që ishte planifikuar më parë.

Këto finale duhej të zhvilloheshin nnë 30 maji dhe 27 maji, por situata e krijuar nga koronavirusi bëri që të ketë shtyrje të këtyre garave. 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...