Ceferin: Krenar për vendimin, në këtë moment duhet të sakrifikojmë për shëndetin e tifozëve

Tuesday, 17 Mars 2020 16:31

UEFA vendosi sot që të shtyjë zyrtarisht europianin e kësaj vere duke e çuar atë në periudhën 11 qershor-11 korrik të vitit 2021, me takimin përurues që do të zhvillohet në Romë dhe finalen e madhe në Londër. Pandermia e koronavirusir u bë shkak për këtë vendim të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Vetë presidenti Aleksandër Ceferin e shpjegoi kështu vendimin e qeverisë europiane të futbollit.

“Jemi në drejtimin e një sporti në të cilin jetojnë shumë njerëz dhe që është rrëzuar përtokë nga një kundërshtar i padukshëm dhe në lëvizje të shpejtë. Në një situatë të tillë, komuniteti i futbollit duhet të tregojë përgjegjshmëri, unitet, solidaritet dhe altruizëm. Shëndet i tifozëve, i stafeve dhe lojtarëve është prioriteti ynë numër një dhe në këtë frymë, UEFA ka prezantuar disa opsione për veprimtaritë e ndryshme që ky sezonin të mbyllet i sigurt. Jam krenar për përgjigjen e kolegëve të mi. Kishte një shpirt të madh bashkëveprimi, të gjithë e kanë kuptuar se duhet të sakrifikojnë për të marrë rezultatin më të mirë,” theksoi ndër të tjera Ceferin.

Modifikuar më Tuesday, 17 Mars 2020 16:38
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...