Befason Lazio, njofton se do të dalë para kohe në stërvitje

E mërkurë, 18 Mars 2020 08:55
Futbolli kudo në botë ka ndaluar dhe po këshillon të gjithë që të qëndrojnë larg grumbullimeve të mbyllur në shtëpitë e tyre për të evituar përhapjen e Koronavirusit. 

Por klubi i Lazios i ka çuditur të gjithë me publikimin e një njoftimi.

Skuadra e cila lufton për titullin kampion në Serinë A ndaj Juventusit, nuk ka ndër mend që të pushojë gjatë për shkak të Koronavirusit dhe që tani është caktuar edhe data kur do të kthehet në stërvitje, shumë më shpejt se sa e mendonin të gjithë.

“Pas disa ditësh ndalesë, do të rikthehet shumë shpejt aktiviteti sportiv i skuadrës së parë të kryeqytetit. Bardhekaltrit do të kthehen të punojnë brenda qendrës sportive të Formelos në ditën e të hënës së ardhshme, më 23 mars”, shkruante klubi italian në njoftimin e tij.

Kjo është një zgjedhje që ka krijuar menjëherë shumë polemika në Itali, në një moment kur po udhëzohet e gjithë popullata që të qëndrojë brenda dhe të mos rrezikojë përhapjen e këtij virusi të rëndë, udhëzime që janë bërë edhe nga qeveria italiane. 

Kësisoj, që nga e hëna, Thomas Strakosha do të jetë i detyruar që të shkojë në stërvitjen e klubit të tij për t’u vënë nën urdhërat e trajnerit Inzaghi, edhe pse gjatë javës së fundit nuk ka reshtur së promovuari vetë qëndrimin në shtëpi, larg rrezikut të infeksionit.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...