Presidenti i Fiorentinës lëshon alarmin: Në klub kemi 8-10 persona me koronavirus

E Enjte, 19 Mars 2020 08:53

Presidenti i Fiorentinës, Rocco Commisso, ka konfirmuar se te klubi vjollcë janë 8-10 të prekur me Koronavirus. 

“Kemi 3 pjestarë të stafit tonë që po kurohen në spital dhe disa futbollistë që po qëndrojnë dhe po kurohen në shtëpi. Jemi në një periudhë shumë të keqe për shkak të kësaj epidemie, dhe duhet të ndihmojmë ata që janë në radhë të parë dhe që po luftojnë këtë sëmundje”, deklaroi numri 1 i Fiorentinës. 

Gjithsesi, pavarësisht fjalëve të Commissos, te Fiorentina të gjithë të prekurit janë në gjëndje të mirë shëndetësore, përfshirë këtu edhe 3 futbollistët, Vlahovic, Cutrone dhe Pezzella

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...