Ulje pagash për futbollistët/ Ja çfarë thotë presidenti i Federatës Italiane

E Enjte, 19 Mars 2020 11:08

Në pritje të njoftimit se kur do të mund të rinisë Seria A, një nga argumentet e orëve të fundit është mundësia që do të kenë klubet për të ulur pagat e futbollistëve në rast se sezoni nuk do të mbyllet në mënyrë të rregullt.

“Nuk është tabu të mendosh për uljen e pagave të lojtarëve, u referohem veçanërisht atyre të niveleve më të larta. Na kërkohet të gjithëve të bëjmë një veprim të përgjegjshëm”, deklaroi presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina.

Gjithsesi, tani duhet menduar vetëm për të shpëtuar sezonin, në mënyrë që të mund të ndahen në mënyrë të rregullt trofetë.

“Kemi ngritur si hipotezë rinisjen e Serisë A më 3 maj, për ta mbyllur më 30 qershor. Gjithsesi, periudha më optimiste është 14 prilli, e dyta fillimi i majit dhe e fundit 13 qershori. Duke marrë parasysh hipotezën më të keqe, pra që nuk do të mund ta përfundojmë sezonin brenda qershorit, do t’i kërkojmë qeverisë, UEFA-s dhe FIFA-s të shfrytëzojmë 10-15 ditë në korrik”, deklaroi Gravina

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...