Revolucioni i Premier League, ndeshjet në fushë neutrale, pa tifozë dhe me transmetim pa pagesë në tv!

E Enjte, 19 Mars 2020 11:32

Me çështjen Euro2020 të arkivuar për vitin e ardhshëm tani secila federatë është duke punuar për të kompletuar kalendarin për pjesën e mbetur të sezonit menjëherë me rinisjen e aktivitete, kur emergjenca koronavirus të ketë rënë.

Sa i takon situatës në Premier League, sipas asaj që shkruan “The Sun”, 20 klubet e kategorisë po studiojnë një kalendar që të çojë në zhvillimin me dyer të mbyllra të 9 ndeshjeve brenda muajit qershor dhe me një program shumë ndryshe me atë që u tha në fillim.

Projekti parashikon që ndeshjet të luhen në stadiume neutrale, pa tifozë dhe me ndeshjet e kampionatin që do të zhvillohen çdo tre ditë. Gjithashtu, ndeshjet do të jepen pa pagesë në tv në mënyrë që tifozët të ndjekin skuadrat e tyre.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...