Futbolli kalon në plan të dytë, pezullohet një tjetër kampionat në Europë

Premte, 20 Mars 2020 08:56

Turqia ishte nga të paktat vende ku vazhdohej të luhej futboll, pavarësisht situatës aspak të mirë nga Koronavirusi.

Megjithatë Covid-19 po përhapet me shpejtësi edhe në Turqi, teksa kjo ka bërë që të pezullohet edhe kampionati.

Federata ka marrë vendimin për pezullimin e kampionatit deri në një vendim të dytë.

Të shumtë ishin lojtarët që kishin dalë kundër federatës që vazhdonte të këmbëngulte për vazhdimin e kampionatit, teksa emra si Falkao, Muslera, Podolski dhe Obi Mikel, kishin thënë publikisht se kështu nuk mund të vazhdonin.

Madje ky i fundit e pësoi keq, pasi Trabzonspori i ndërpreu kontratën për shkak të deklaratës se nk do dilte në fushë nëse vazhdonte futbolli.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!