Ronaldo bën gjestin e madh, ndihmon Portugalinë për të blerë aparate për frymëmarrje

Hënë, 23 Mars 2020 12:35

Cristiano Ronaldo është një futbollist i madh brenda dhe jashtë fushës së blertë.
Së fundmi fituesi i 5 “Topave të Artë” ka bërë një gjest fisnik duke i ardhur në ndihmë vendlindjes së tij.
Ashtu si menaxheri i tij Jorge Mendes, ylli portugez i Juventusit, siç zbulon gazeta spanjolle “AS” do të shpenzojë para për të ndihmuar vendin e tij Portugalinë me maska dhe aparate për frymëmarrje artificiale që t’iu vijë në ndihmë spitaleve në shtetin luzitan.
Koronavirusi ka paralizuar çdo aktivitet në Europë dhe miliona njerëz janë izoluar në shtëpi.

Modifikuar më Hënë, 23 Mars 2020 16:42

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

”Probleme me zemrën e përdorim droge”, ekzaminimi mjekësor zyrtar në SHBA: George Floyd vdiq prej një arresti kardiak gjatë arrestimit

Globi

”Probleme me zemrën e përdorim droge”, ekzaminimi mjekësor zyrtar në SHBA: George Floyd vdiq prej një arresti kardiak gjatë arrestimit

  SHBANjë ekzaminim zyrtar i Qarkut Hennepin e ka cilësuar arrestin kardiak si arsyen e vdekjes së George Floyd. Po ashtu ekzaminimi ka evidentuar se Floyd ka pasur probleme me zemrën...

Ky është mëngjesi i duhur kundër dhimbjeve të kyçeve

Lifestyle

Ky është mëngjesi i duhur kundër dhimbjeve të kyçeve

  Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. I njëjti parim vlen edhe për pacientët që vuajnë nga artriti.Një studim i kohëve të fundit të cilit i referohet AgroWeb.org, thotë se...

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!