Juventus i ul pagat lojtarëve: Arritëm mirëkuptimin e trajnerit dhe lojtarëve

Saturday, 28 Mars 2020 20:27

Juventus i ka ulur pagat trajnerit dhe lojtarëve të saj me rastin e ndërprerjes së ndeshjeve dhe krizës nga koronavirusi.

Klubi arriti mirëkuptimin e trajnerit Sarri dhe lojtarëve për një ulje page për Marsin, Prillin dhe Majin dhe nga kjo Juventus do të përfitojë 90 milionë euro.

Por trajneri dhe lojtarët do të kompensohen më vonë kur klubi dhe ata vetë do të ulen për të negociuar.

NJOFTIMI I JUVENTUS

Torino, 28 Mars 2020 – Juventus Football Club njofton se, për shkak të urgjencës aktuale globale shëndetësore është duke parandaluar kryerjen e aktivitetit sportiv, ka arritur një mirëkuptim me lojtarët dhe trajnerin e ekipit të parë në lidhje me kompensimin e tyre për pjesën e mbetur pjesë e sezonit aktual sportiv. Kuptimi parashikon uljen e kompensimit për një shumë të barabartë me pagesat mujore të Marsit, Prillit, Majit dhe Qershorit 2020. Në takimet e ardhshme, marrëveshjet personale me lojtarët dhe trainerin do të finalizohen, siç kërkohet nga rregulloret aktuale . Efektet ekonomike dhe financiare të mirëkuptimit të arritur janë pozitive për rreth 90 milion euro për vitin financiar 2019/2020. Nëse ndeshjet e sezonit aktual rindërtohen, Klubi do të negociojë në mirëbesim me lojtarët dhe trajnerin rritjen e kushtëzuar të kompensimeve, në bazë të rifillimit aktual dhe përfundimit të garave zyrtare. Juventus do të donte të falënderonte lojtarët dhe trajnerin për angazhimin e tyre në një moment të vështirë për të gjithë.

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...