Basketbollisti i NBA shërohet nga Koronavirusi

Hënë, 30 Mars 2020 09:00

Ylli i Boston Celtics, Marcus Smart, i cili testoi pozitiv për COVID-19 dy javë më parë, është shëruar plotësisht.
“I lirë nga Koronavirus që nga dy ditë më parë. Shëruar nga Dempartamenti i Shëndetësisë. Faleminderit për mendimet dhe lutjet e të gjithëve dhe unë po bëj të njëjtën gjë për të gjithë që janë prekur nga kjo. Qëndroni të sigurt dhe rrini së bashku. Shumë dashuri!”, shkroi Smart në Twitter.

Kujtojmë se edhe Rudy Gobert e Donovan Mitchell janë shëruar, pasi Gobert ishte lojtari i parë i NBA që rezultoi pozitiv me virusin vdekjeprurës.

Modifikuar më Hënë, 30 Mars 2020 09:02
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...