Në Bjellorusi luhet futboll, Elis Bakaj: Po rrezikojmë shumë

E mërkurë, 01 Prill 2020 09:30

Bjellorusia po çudit të gjithë Europën me mënyrën se si po reagon ndaj Koronavirusit. 

Atje çdo gjë vazhdon normalisht edhe pse ka pasur raste të infeksionit në vend, pasi presidenti Aleksander Lukashenko përsërit vazhdimisht bindjen e tij se populli bjellorus është më i fortë se çdo virus. 

Ndaj edhe futbolli vazhdon normalisht, duke e bërë një nga vendet e pakta në botë ku luhen ndeshje.

E përditshmja sportive spanjolle “Marca” i ka kushtuar një speciale kësaj situate të veçantë dhe ka dashur të dëgjojë edhe zërin e protagonistëve të këtij kampionati. 

Një nga emrat me të cilët ka zgjedhur të flasë ishte edhe ai i Elis Bakajt, i cili ka zbritur në fushë në të dy ndeshjet e para të kampionatit me fanellën e Dinamo Brest ku luan aktualisht.

“E dimë që nuk është e lehtë të luash tani, por duhet të tregohemi profesionsitë, edhe pse e dimë që mund të jemi në rrezik. Para çdo ndeshje duhet të kalojmë disa teste për Koronavirusin dhe pastaj na matin temperaturën çdo dy ditë”, shprehej Bakaj në fjalët e tij rreth situatës që po kalon në klubin bjellorus.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...