Koreja e Jugut kthen futbollin në fushë, luhet ndeshja e parë pas 69 ditësh pritje

Premte, 08 May 2020 15:07

Megjithëse ishte një nga vendet e para të prekura nga Covid-19, Koreja e Jugut rikthen futbollin në fushën e lojës pas 69 ditësh ndërprerje. Ndeshja e parë e kampionatit kryesor në vend u zhvillua mesditën e së premtes. Jenbuk u përball me Suvon në një stadium të boshatisur për shkak të masave shtrënguese të diktuara nga qeveria në vend.

Skuadrat zbritën në fushë sipas protokollit, që pengon takimin mes futbollistëve që duartrokitën në nderim të punës së mjekëve dhe infermierëve të impenjuar në luftën kundër Coronavirus. Sa për kronikë, ndeshja u fitua 1-0 nga vendasit, ndërsa kjo sfidë i hap rrugën rifillimit të kampionatit në Korenë e Jugut, që do të vijojë gjatë fundjavës.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!