FOTO/ Real Madridi shpallet kampion në Spanjë, fiton titullin e 34-t

E Enjte, 16 July 2020 23:50

Në Spanjë u luajt java e parafundit e La Ligës, ku nga rezultatet e arritura, Real Madridi fitoi titullin kampion, shkruan Syri.net.

Madrilenët fituan në fushën e tyre me Villarrealin me rezultatin 2-1 dhe e siguruan titullin një javë para mbylljes së kampionatit, pasi janë 7 pikë më tepër se Barcelona.

Nga ana e tyre katalanasit humbën 2-1 në “Camp Nou” me Osasunën, por gjithsesi me fitoren e Realit nuk kishin më shpresë për sfidën e fundit.

 

Përfundimisht, “Los Blancos” triumfojnë për herë të 34-t në La Liga, duke shtuar edhe një trofe në historinë e lavdishme të klubit “Mbretëror”.

Image

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...