VIDEO/ Kombëtarja e nis mbarë Ligën e Kombeve, fitore dhe lojë bindëse në Bjellorusi

Premte, 04 September 2020 23:13

Kombëtarja shqiptare e futbollit e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri të Ligës së Kombeve, shkruan Syri.net.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë fituar me rezultatin e pastër 2-0 në transfertë me Bjellorusinë ndeshjen e parë të Grupit 4 të Ligës C, por mjaft e rëndësishme është që suksesi u arrit nëpërmjet një dominimi të dukshëm në lojë.  

Në stadiumin “Dinamo” të Minskut ndeshja u vendos nga golat e Sokol Cikalleshit (23’) dhe Keidi Bares, që i dhanë 3 pikët e para në grup Shqipërisë, e cila bindi me lojën e saj.

 
 

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Kazakistani fitoi po me të njëjtin rezultat, 0-2, në transfertë me Lituaninë, duke udhëhequr së bashku me Shqipërinë me nga 3 pikë secila.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...