Liga e Kombeve/ Gjithçka shkon keq për Shqipërinë, kuqezinjtë bien në “Air Albania”, Lituania na ul me këmbë në tokë

Hënë, 07 September 2020 23:00

Shqipëria bie në “Air Albania” dhe këtë e bën në mënyrën më të keq të mundshme

 

Kuqezinjtë thyen nga Lituania me rezultatin minimal 0-1 në një ndeshje ku gjithçka shkoi keq.

Ekipi i Edy Rejas ishte shumë larg asaj që shfaqi në transfertë përballe Bjellorusisë, në shtëpinë e tyre shfaqën një ekip pa “gjunjë” e pa ide.

Që në fillim shfaqën qartë limitet fizike ku e kishin të vështirë të kombinonin ndërmjet tyrë e aq më pak të ishin kërcënues.

Lituania na vendosi menjëherë në vështirësi ku në pjesën e parë patën të paktën dy raste të pastra për gol me Strakoshën që bëri heroin.

Në pjesën e dytë kur të gjithë prisnim reagimin e Shqipërisë ishte Lituania që kaloi ne avantazh në minutën e 51-të pas një gafe të Gjasulës. Edy Reja prodhoi të ndryshoj diçka në formacion duke hedhur në fushë Roshin dhe Uzunin por as zëvendësimet e bëra nuk kishim asnjë impakt.

Në fund humbasim dhe Hysaj që largohet nga fusha me karton të kuq, i dyti i verdhë.

Pas dy ndeshja të para në Ligën e Kombeve të katër ekipet, Kazakistani, Shqipëria, Lituania dhe Bjellorusia kanë grumbulluar nga tre pikë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...