Eliminuan Francën, shikoni kur Xhaka ngjitet në tribunë dhe feston me shqiptarët

Tuesday, 29 June 2021 12:18

 

Granit Xhaka u shpall njeriu i ndeshjes mbrëmë ku falë paraqitjes së tij mbresëlënëse Zvicra e tij u kualfiikua për në çerekfinale duke mposhtur me penallti kombëtaren e Francës, pasi koha e rregullt dhe shtesa përfunduan me rezultatin 3-3.

Mesfushori i Arsenalit spikati mbrëmë me lojën e tij duke qenë një ndër vendimtarët e kualifikimit heroik të helvetëve për në fazën çerekfinale të EURO 2020.

Xhaka në pamje duket që i është drejtuar menjëherë tribunës ku ka arritur të takojë tifozët shqiptarë dhe t’i japë një përqafim menaxherit shqiptar që jeton në Londër, Mario Cenolli.

Duket se Xhaka nuk e harron Shqipërinë dhe menjëherë pas këtij kualifikimi historik iu drejtua menjëherë tifozëve të origjinës së tij për t’i përqafuar.

Zvicra në Grupin A u rendit e treta në kuotën e 4 pikëve duke u kualifikuar si e treta më e mirë dhe në fazën e 1/8 eliminoi Francën ku në çerekfinale do të gjejnë Spanjën që duket se është ringjallur pas një faze grupesh jo në pritshëritë e duhura

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...