EURO 2020/ Shpërthen festa në 'Wembley', Sterling ndëshkon Gjermaninë

Tuesday, 29 June 2021 19:50

 

Anglia ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj Gjermanisë në ndeshjen e vlefshme për 1/8 e EURO 2020.

Në minutën e 75’ ishte Raheeem Sterling ai i cili shënoi për “Tre Luanët” pas një aksioni fantastik. Veprim i bukur nga djemtë e Southgate, me Kane që pason për Grealish dhe Shaw jep një krosim të ulët të përsosur që Sterling thjesht duhet ta shtyjë pas Neuer. Minuta 75 ’, Angli-Gjermani është 1-0

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...