Supergolat e Francës dhe Pogbas i japin Rusisë humbjen e miqësores së dytë

E mërkurë, 28 Mars 2018 15:47

Pas disfatës së pak ditëve më parë 0-3 kundër Brazilit vendi organiztor i botërorit Rusia është mundur edhe në takimin e dytë miqësor. Ekipi i Cherchosov është mposhtur me rezultatin 1-3 nga Franca.

Ndeshja ndryshoi rezultat në fundin e pjesës së pari nga goli i Kylian Mbappe, ndërsa me fillimin e fraksionit të pjesës së dytë Pogba dyfishoi rezultatin me një supergol nga goditja e dënimit.

Në minutën e 69-ë diferencat u ngushtua me golin e Smolov duke kthyer shpresat për vendasit, por goli i dytë i Mbappe vulosi sërisht zhgënjim për rusët.

Pas zhgënjimit të pak ditëve më parë ku humbën me përmbysje 2-3 nga Kolumbia ky ishte një rikthim në fitore për “gjelat”.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 12:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!