Për Cristiano Ronaldo arritjet nuk përfundojnë kurrë. Kampioni portugez në 2020 po udhëheq me gola një Juventus në vështirësi në…
Në Serie A këtë sezon po bëhet një garë e fortë për titullin kampion mes tre skuadrave, Juventusit, Lazios dhe…
Megjithëse jemi në fazën më delikate të këtij sezoni, Barcelona e ka bërë gati pamjen e uniformave për sezonin e…
Partizani i trajnerit Adolfo Sormani ka arritur që periudhën e fundit të sigurojë një ecuri pozitive, që përkon me tri…
Në Shqipëri është ndërtuar një stadium me një vlerë ndërtimi që mund të kapë shifrën totale të rreth 80 milionë…
Lionel Messi iu përgjigj pa hezitim të gjitha pyetjeve të “El Mundo Deportivos”, që prekën tema të ndryshme, nga largimi…
Atalanta ka shkatërruar Valencian me rezulatatin 4-1, në ndeshjen e parë të 1/16-ve në Ligën e Kampionëve. Për italianët ishte…
Elseid Hysaj nuk kërkon të mungojë për asnjë arsye në sfidën e parë të raundit të 1/8-ave të Champions League…
Xhanpiero Gasperini përqafon të gjithë që i dilnin përpara, pasi ajo që bëri mbrëmë nuk ishte një vepër e bukur,…
Humbja nëtransfertën e Dortmundit rikthen polemikat te Paris SG. Në qendër të kritikave edhe një herë Tomas Tuchel. Jo vetëm…
Lojtarët që nuk paguhen nga klubet e tyre do të kenë një ndihmë nga FIFA. Nuk bëhet fjalë për shlyerje…
Champions League mbetet një turne i paparashikueshëm, fitorja 1-0 e Atletico Madrid përballë kampionëve në fuqi ishte konfirmimi i pastër,…

Lajmet e fundit

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Sport

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur për shëndetin e atletëve e tifozëve janë ngjitur në rendin...

Në kërkim të shpresës së humbur...

Politikë

Në kërkim të shpresës së humbur...

Mbi filmin “Shpresa e e humbur”, realizuar nga “The Albanian” dhe shoqata “Shpresa Programme”, Londër Nga Flori Slatina Problemet sociale nuk janë vetëm shqetësim i organeve shtetërore, apo shoqërisë dhe shoqatave jo...

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Politikë

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Agjencia e Doganave në Ankona në bashkëpunim me Karabinierët, kanë kryer kontrolle të vazhdueshme në kuadër të parandalimit të aktiviteteve të parandalimit të krimit mjedisor, pas të dhënave për eksportin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!