Finalet e “Champion League” mund të zhvendosen në Amerikë ose Lindjen e Mesme pasi UEFA beson që vetëm pak vende…
Kampionati i futbollit italian përfundoi, tashmë është koha e bilanceve. Përmes të dhënave të “OPTA”-së, të shohim se cilët kanë…
Është vërtetuar më në fund se a do të lëviz Neymar nga PSG-ja. Media pranë Realit të Madridit, “Marca” ka…
Gazeta gjermane “Express” e vendos Andrés Iniesta në rrugën e transferimit te japonezët e Vissel Kobe, në mënyrë të menjëhershme.…
Andres Iniesta dhe Leo Mesi. Dy jetë paralele që u ndanë ditën e djeshme. Kanë luajtur së bashku 14 vjet…
Arsene Wenger “e ka pastruar tavolinën e tij të punës” në qendrën stërvitores të Arsenalit derisa është larguar nga London…
Listat paraprake të disa kombëtareve të futbollit për Botërorin e kësaj vere kanë sjellë përjashtime të bujshme. Së fundmi te…
Komisioni i Apelit në UEFA la në fuqi vendimin e Etikës dhe Disiplinës për Skënderbeun, që e dënuan me 10…
Trajneri i Spanjës, Julien Lopetegui shpalli sot listën me 23 futbollistët të cilët do të grumbullojë për Botërorin e Rusisë.…
Vetëm 6 nga 10 skuadrat e Kategorisë Superiore plotësojnë kriteret e vendosura nga UEFA për pjesëmarrje në kupat e Europës,…
La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça kampione,…
Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Kristian Panuçi ka bërë publike listën e lojtarëve që do të debutojnë në sfidat e rradhës.…

Lajmet e fundit

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Aktualitet

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Një shqiptar i arratisur prej më shumë se 20 vitesh pas dy dënimesh për trafik droge, është arrestuar nga policia italiane në Napoli. Mihallaq Boraku, 49 vjeç, me origjinë shqiptare u...

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Aktualitet

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Në krye të Federatës Panshqiptare Vatra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është zgjedhur Ilmi Berisha, shqiptaro-amerikani i parë nga Kosovë që drejton këtë federatë në mbi 100 vite të...

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

Aktualitet

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

 Në një kohë kur vendet e tjera punojnë për të përsosur teknikat e edukimit dhe zhvillimit të të vegjëlve në kopshte e çerdhe, vendi ynë nuk siguron dot kushtet bazike. Gati...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!