Edhe pse jo kampionatin, Chelsea arriti të siguronte ndoshta trofeun më të rëndësishëm në Angli, FA Cup. Ekipi i Antonio…
Ditën e djeshme është luajtur java e parafundit e kategorisë Superiore. Dyshet e takimeve ishin Flamurtari-Partizani, Kamza-Laçi, Luftëtari-Skëndërbeu, Teuta-Lushnja dhe…
Kombëtarja do të grumbullohet larg vendit tonë për të zhvilluar dy ndeshje miqësore. Trajneri Kristian Panuçi ka vendosur që kuqezinjtë…
Takimi Bayren Frankfurt pritej të ishte i lehtë për bavarezët dhe një fitore lamtumire për Jupp Heynckes, por nuk ndodhi…
Kampionati italian do të ulë siparin mbrëmjen e sotme, ku pritet të japë edhe verdiktet finale, në lidhje me skuadrat…
Shqipëria luan dy miqësore, fillimisht me Kosovën më 29 maj, ndërsa më 3 qershor kuqezinjtë ndeshen me Ukrainën. Në këto…
Si pjesë e javës së ndërgjegjësimit për sëmundjet mendore, Leon McKenzie tregon për problemet e tij me depresionin dhe si…
Partizani e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë në Vlorë kundër Partizanit, pas golit të shënuar nga Abdurrahimi. Edhe…
Bayern Munich ka paraqitur një ofertë prej 60 milionë euro për sulmuesin e Bayer Leverkusen, Leon Bailey, sipas mediave gjermane.…
Kategoria Superiore ka mbyllur javën e parafundit të saj, pa zgjidhur asnjë prej verdikteve të pritshme në këtë fund sezoni.…
Elementi më i rëndësishëm i Futbollit mbetet sigurisht topi, për të cilin të gjithë lojtarët bëjnë “luftë” për ta marrë…
Në “Allianz Stadium” festa kishte nisur para se në fushë të zbriste skuadra, por në stadiumin e mbushur plot e…

Lajmet e fundit

Lotaria Amerikane/U shty për shkak të pandemisë, pritet sot dalja e përgjigjeve

Aktualitet

Lotaria Amerikane/U shty për shkak të pandemisë, pritet sot dalja e përgjigjeve

  Të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane dhe iu është dashur të presin dhe një muaj më tepër do të mund të mësojnë nga sot nëse janë fitues. Ndonëse...

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!