Ministri i Financave të Katarit Ali Shareef Al Emadi, tha se ekonomia e vendit të tij do të ketë një…
Shorti i “Champions Laegue” i hedhur ditën e sotme, vendosi përballjen e ekipit të Romës me atë të Liverpool, duke…
Championsi ka zgjedhur lojtarin më të mirë të takimeve të fundit. Sadio Mane është përzgjedhur si futbollisti më i mirë…
Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes (IËF), ka vendosur norma të reja për shtetet që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike…
Ilir Daja, trajneri i Skëndërbeut në konferencën e sotme për shtyp para ndeshjes më Kamzën e ka nisur duke theksuar…
Bayren Munchen ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Drejtori sportiv i klubit bavarez, Hasan Salihamidzic ka njoftuar se Kovac do të…
Fitimi i duelit me Raikkonen me vetëm 7 të mijëtat rikonfirmon Hamilton edhe në sesionin e dytë të provave të…
Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale në Champions League. Fati i goglave ka rezervuar një finale…
Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale në UEFA Europa League dhe ka përcaktuar një finale të…
Edhe pse kaloi në gjysmëfinalet e Champions League falë një 11-metërshi në sekondat e fundit të ndeshjes kundër Juventusit, Real…
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë pranon kërkesën e Skënderbeut për t’i kthyer titullin e hequr nga Komisioni i Etikës…
Menaxheri i Neymar, Pini Zahavi ka lënë të kuptohet qartë se Neymar nuk mund të shkojë te Real Madrid për…

Lajmet e fundit

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Sport

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur për shëndetin e atletëve e tifozëve janë ngjitur në rendin...

Në kërkim të shpresës së humbur...

Politikë

Në kërkim të shpresës së humbur...

Mbi filmin “Shpresa e e humbur”, realizuar nga “The Albanian” dhe shoqata “Shpresa Programme”, Londër Nga Flori Slatina Problemet sociale nuk janë vetëm shqetësim i organeve shtetërore, apo shoqërisë dhe shoqatave jo...

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Politikë

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Agjencia e Doganave në Ankona në bashkëpunim me Karabinierët, kanë kryer kontrolle të vazhdueshme në kuadër të parandalimit të aktiviteteve të parandalimit të krimit mjedisor, pas të dhënave për eksportin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!