Ku i ka ngec gozhda Ramës me prokurorin e Durrësit

E mërkurë, 09 October 2019 17:49

Ka më shumë se një javë që kryeministri qoftë si pozicion, qoftë si person bashkë më kklounin që e ka zgjedhur si zv/kryeministër i sulen një prokurori në Durrës.

Për të bërë skanerin e prokurorit është një çështje tjetër, por kryekllouni dhe ky dacibao që mori pjesë në proces, duhet të kenë një problem shumë të madh dhe nuk kuptohet se pse i ka ngec gozhda Ramës tek ky prokurori. Po të marrësh parasysh dorëheqjet në Vlorë të drejtuesve të Ramës në Drejtoria e Kadastrës dhe ngjarjet që shoqëruan kadastrën e Durrësit, duhet të kemi parasysh qe mafia e pronave me në krye banditët e Rilindjes ndoshta kanë filluar të kenë prishje pazaresh.
Është e papranueshme nga aspekti ligjor që zv/kryeministri merr pjesë dhe shantazhon një proces gjyqësor në emër të postit që mban. Por një hall i madh duhet ta ketë zënë bandën e Rilindjes, kryetarin e saj lidhur me prishjen e pazareve me mafian e pronës. Sipas të dhënave te sigurta burime brenda Rilindjes thonë që Rama ka qenë shumë me prokurorin Arjan Ndoja.
Çfarë ka ndodhur që iu është prishur miqësia.   

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Dhurata” për festa, gruaja gjen pitonin gjigand në pemën e Krishtlindjeve

Kuriozitete

“Dhurata” për festa, gruaja gjen pitonin gjigand në pemën e Krishtlindjeve

Zakonisht për festa gjejmë në pemën e Krishtlindjes dhurata që na bëjnë të lumtur. Por nuk ka rezultuar kështu për këtë grua. Leanne Chapman pasi u kthye në shtëpi me partnerin...

Udhëzimi/Provimet e Maturës Shtetërore 2020 do jepen brenda 10 ditëve

Aktualitet

Udhëzimi/Provimet e Maturës Shtetërore 2020 do jepen brenda 10 ditëve

Provimet e Maturës Shtetërore këtë vit do të zhvillohen brenda 10 ditëve. Sipas një udhëzimi të Ministrisë së Arsimit provimi i parë, ai i Gjuhës së Huaj do të mbahet më...

Përdhunuesi i dënuar me vdekje kërkon aministi: Po më vret mjaft ajri i ndotur

Globi

Përdhunuesi i dënuar me vdekje kërkon aministi: Po më vret mjaft ajri i ndotur

Një prej gjashtë burrave që rrahën brutalisht dhe përdhunuan një studente në një autobus në New Delhi në vitin 2012 po i kërkon gjykatës në vend që ta “kursejë” atë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!