FOTO/ Kapen 116 kg drogë shqiptare në Greqi

E mërkurë, 09 October 2019 17:49

Një sasi e konsiderueshme kanabisi është kapur në dy makina në Grevena, pak kilometra larg nga Kapshtica.

Mediat greke bëjnë të ditur se janë sekuestruar 116 kilogramë kanabis sativa që dyshohet se është marrë në Shqipëri.

Operacioni në zonën e Grevena, ku policia greke ka ndaluar dy automjete.

Në njërën prej makinave sekuestroi 36 pako me 116 kg 100 gram marijuanë ndërsa mjeti i dytë shërbente si pararojë për të kontrolluar rrugën.

Në pranga janë vënë 3 grekë, 34, 36 dhe 51 vjeç.

Gjate kontrolleve në makina dhe në banesat e të dyshuarve, u gjetën edhe 285 gram kanabis 1 peshore, 1 thikë, 6 celularë dhe 260 euro.

Modifikuar më E mërkurë, 09 October 2019 17:52

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!