Mjeku Genc Stroni në protestë: Pedagogët marrin rrogë sa një person që lan makinat në lavazh

E mërkurë, 05 October 2022 14:55

 

Mjeku infeksionit Genc Stroni ka folur ne protesten e organizuar nga pedagoget kete te merkure dhe ka treguar se eshte bere shume presion per pedagoget qe te mos dalin sot ne tubim.

Stroni: Ne po kërkojmë vetëm minimumin jetik, krahasojeni e bëni ndryshim se pedagoget arrijne të kenë të njëjtën pagesë me një që lan makinat në lavazhin më të rëndomtë. Duhet të ngrihen të gjitha rrogat, si dhe pensionet.


Mos harroni që e vërteta është se eshte bërë presion dhe shumë madje, është gjetur artificam diku do bëhet mbledhje e diku takim, por e vërteta është që të gjithë janë me zemër në këtë takim e të gjithë kanë atë përqasje që nga momenti që kanë firmosur atë peticion.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...