×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Durrës/ Probleme me ujin e pijshëm, shkak amortizimi i rrjetit

Tuesday, 03 Prill 2018 13:46

Për shkak të difekteve të rënda që kanë ndodhur, qyteti i Durrësit do të përballet me probleme me furnizimin me ujin e pijshëm.

Gjatë të martës dhe të mërkurës do të ketë probleme për shkak të stakimit të energjisë elektrike në stacionin e pompave në Fushë Kuqe, sipas raportimeve të UKD- së.

Dy çarje në tubacionin kryesor që furnizon me ujë Durrësin dhe Shijakun, vijnë për shkak të amortizimit të rrjetit. Difektet kanë ndodhur në Xhafzotaj dhe Shkafanë.

Brigada e avarive po punon për riparimin në një kohë sa më të shpejtë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...