Mbin si kërpudhë kulla shumëkatëshe mbi Teatrin e Operas dhe Baletit (foto)

E Enjte, 03 May 2018 18:48

Kullave shumë katëshe dhe fitimprurëse për xhepin e klientëve të qeverisë dhe Bashkisë së Tiranës nuk po i shpëton as Teatri i Operave të Baletit. E ndërsa u mendua se imnstitucioni kryesor i kulturës në vend do të rimerrte imazhin e një institucioni dinjitoz arti, mbi catinë e tij po ngrihet një kullë. Siç tregojnë edhe këto foto në drejtim vertikal dhe drejt qiellit po merr formë kulla e radhës.

Pallati i Kulturës prej kohësh i është nënshtruar një rikonstruksioni.

Por me sa duket pjesë e rikonstruksionit është edhe “zhvillimi” i këtij objekti në lartësi, falë një kulle që “po mbin si kërpudhë” mbi atë.

 

Kulla-mbi-pallatin-e-Kultures1-315x420.jpgKulla-mbi-pallatin-e-Kultures-640x510.jpgKulla-mbi-pallatin-e-Kultures3-315x420.jpgKulla-mbi-pallatin-e-Kultures2-420x420.jpg

 

foto credit "Droni"

Modifikuar më E Enjte, 03 May 2018 18:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

Kulturë

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

TREGIME TË MOSHËS SË RINISË – Mbresa nga libri ” I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko- PROMOTED CONTENT     Nga Fuat Memelli Boston-SHBA Kisha lexuar plot shkrime të Shefqet Mekos, qysh kur ai hyri...

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Aktualitet

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Pesë kuzhinierë shqiptarë do të gatuajnë në San Martino për familjet e prekura nga tërmeti. Nisma pritet të ndërmerret nga data 26 deri në 31 Janar në restorantin San Giminiano.  Mediat...

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Aktualitet

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Një autobus që kryente shërbimin urban në Tiranë ka marrë flakë në orët e pasdites. Autobusi mësohet se i përkiste linjës Kamzë-Tiranë.     Urbani ka marrë flakën në pjesën e pasme të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!