Në kohën e lulëzimit të drogës së Saimir Tahirit është rritur 10 herë importi i lëkurëve dhe bananes nga Kolumbia

E Enjte, 03 May 2018 18:57

Në vitet 2016-2017 kur ka qenë Saimir Tahiri ministër i Punëve të Brendshme për çudi është rritur importi nga Kolumbia i bananes dhe i lëkurëve të bagëtive (të papërpunuara). Të dy këto kategori malli kanë kamufluar rrugën e drogave të forta për tregun shqiptar. Banania ishte normale, ndërsa lëkura u fut në këtë procedurë sepse sillte çoroditje te qentë e kërkimit të drogës. Ajo që nuk dihet në Shqipëri janë destinacionet e fundit se ku kanë përfunduar këto sasi malli dhe sa të lidhur kanë qenë porositësit me trafiqet ndërkombëtare të drogave të forta. Deri më sot, nuk ka pasur asnjë sqarim dhe ndoshta as hetim të specializuar për këtë pistë të rrezikshme trafiku.

Modifikuar më Tuesday, 20 November 2018 19:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Insigne, videomesazh fëmijës-tifoz të Napolit që u përlot: “Do kthehesh të buzëqeshësh”

Sport

Insigne, videomesazh fëmijës-tifoz të Napolit që u përlot: “Do kthehesh të buzëqeshësh”

Të shtunën në mbrëmje Napoli pësoi humbjen e katërt në pesë ndeshjet e fundit, me skuadrën e Gattuso që u rrëzua në goditjet e Chiesa e Vlahovic. Imazhi simbol i...

Almeda Abazi përlotet në emision teksa flet për të birin

Aktualitet

Almeda Abazi përlotet në emision teksa flet për të birin

Almeda Abazi, ishte e ftuar së fundmi në një emision në kanalin turk “Kanal D”. Ndër të tjera, ajo ka folur për ndërhyrjen që iu desh t’i nënshtrohej i vogli i...

Integrimi në BE, nuk mund të bëhet realitet pa garantuar kushtet e komuniteteve në vend

Aktualitet

Integrimi në BE, nuk mund të bëhet realitet pa garantuar kushtet e komuniteteve në vend

Nga Rivelino Çuno Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian, nuk mund të bëhet realitet pa garantuar kushtet e komuniteteve në vend. A mund të ndodh kjo pa Europianizuar? Si të bëhemi pjesë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!